Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Kisaviikonloppu 20 - 21.10 - TULOKSET

 

Kouluratsastuskilpailujen aikana Soligtin alueella oli paljon vilinää ja vilskettä, kiitos kaikille kisaajille. Erityiset kiitokset myös buffetissa asioineille sekä taluratsastukseen osallistuneille (ratsuna Dumi). Kisasuorituksissa näimme upeita liikkeitä ja taitavia ratsukoita!

 

Huomioithan tuloksia lukiessasi:

 

- Palkinnot vain sijoittuneille!

- Tulokset arvottu kouluratsastuskilpailuihin tarkoitetulla arvontakoneella, arvostelukohtia on ollut 14.

- Sijoittuneet ovat tummennettu, kaikissa luokissa ei ole palkittu 4. ja 5. -sijan saaneita.

- Jos otat palkinnon kuvan hevosen sivuille, muista merkitä tekijänoikeudet ja älä suoralinkitä kuvaa.

* Lahjakortti Soligtin ratsastustunnille on jokaisen luokan voittajalle. Heille pidetään tunti Soligtissa joko omalla hevosella tai tallin hevosella, esteillä/koulussa/maastossa ja he saavat 100 sanan kommentin tunnista. Voittajat voivat ilmoittaa haluamansa hevosen (Soligtin hevosista _kaikki käytössä) tai linkittää omansa, kertoa haluamansa tason/lajin ja ilmoittaa kommentin lähetys osoitteen!

 

Palkinnot koulukisoissa 20.10

Ruusukkeet sponsoroi Equestrian PRO ja lahjakortit Soligtin ratsastuskeskus, kiitos!

 

Luokan voittaja (1.)

+ 150 v€ ja lahjakortti Soligtin ratsastustunnille*

 

Toiseksi sijoittunut (2.)

+ 100v€

 

Kolmanneksi sijoittunut (3.)

+ 50v€

------------------------------------------------------

 Neljänneksi sijoittunut (4.) 

Viidenneksi sijoittunut (5.) 

 

 

Helppo C - 16 osallistujaa, 4 sijoittunutta

 

1. Rhea - Corazon (77,857 %)

2. Woojin - Kodiak (75,000 %)

3. Tinja - Gingerbread v. Helmwald (73,214 %)

4. Jannica - Hopearinteen Marshmallow (72,500 %)

5. Marek Kieffer - Grand Oak's Aguila (72,143 %)

6. Marek Kieffer - Esmeralda B (72,143 %)

7. Tinja - Orange Wood's Malibu (71,429 %)

8. Hertta-Milla Magia (70,714 %)

9. Rhea - Kodak Moment (70,357 %)

10. Juulia - Frøstrup Olaf (69,286 %)

11. Jannica - A.D. Lina's Luce Della Luna (66,071 %)

12. Jannica - A.D. Sweet Silver Candy (65,714 %)

13. Ireth - Tuumis Pumpula (65,357 %)

14. Rhea - Napoleon II (65,357 %)

15. Hertta-Golden Ophelia (65,000 %)

16. Tinja - Karlo (64,643 %)

 

Helppo B - 21 osallistujaa, 5 sijoittunutta

 

 

1. Hertta-Golden Ophelia (79,643 %)

2. Marek Kieffer - Noramarie (79,286 %)

3. Ida - Liljan Tuiskutar (73,929 %)

4. Jannica - A.D. Little Charlotte (73,929 %)

5. Jannica - A.D. Hope Diablo (70,714 %)

6. Tinja - Poinsietta (70,714 %)

7. Kaisa - Heart of tiger (66,786 %)

8. Minni - Lumitanssin Aliisa (66,429 %)

9. Juulia - Chimera Kiant (64,286 %)

10. Rhea - Hummingbird (64,286 %)

11. Jannica - A.D. Honey Hammering (62,857 %)

12. Juulia - Mustamäen Rebekka (62,500 %)

13. Ida - Hukkaajan Poika (62,500 %)

14. Rhea - Golden Cascade (62,143 %)

15. Marek Kieffer - Grand Oak's Aguila (61,786 %)

16. Juulia - Ruostevuoren Kuutamolla (58,214 %)

17. Ireth - Tuumis Pumpula (57,857 %)

18. Noora Väylä - Prince Caramel (56,429 %)

19. Rhea - Hurman Viljonkka (55,714 %)

20. Tinja - Orange Wood's Malibu (55,000 %)

21. Marek Kieffer - Grand Oak's Aron (hylätty)

 

Helppo A - 17 osallistujaa, 4 sijoittunutta

 

1. Kaisa - Heart of tiger (75,000 %)

2. Marek Kieffer - Noramarie (73,571 %)

3. Rhea - Stjerneskudd​ (72,857 %)

4. Jannica - El Kabong ox (72,500 %)

5. Minni - Lumitanssin Aliisa (71,786 %)

6. Tinja - Poinsietta (71,071 %)

7. Rhea - Kuiskauksen Haltian Mieli (67,857 %)

8. Tinja - VB Eldfågel (66,429 %)

9. Ireth - Viisikon Tuulenraivo (66,071 %)

10. Tinja - Golddust's Melody (66,071 %)

11. Juulia - Penhartti (65,714 %)

12. Jannica - Ruususen Plástico Divertido (64,643 %)

13. Ireth - Tuulenpiiskaama Vinkuheinä (63,929 %)

14. Marek Kieffer - Grand Oak's Aron (63,571 %)

15. Ida - Vilpin Kaunotar (61,786 %)

16. Jannica - Terciopelo Sorpresa (61,429 %)

17. Juulia - Not-So-Mellow Yellow (58,929 %)

 

Vaativa B - 13 osallistujaa, 3 sijoittunutta

 

1. Tinja - Callista vd Halor (83,214 %)

2. Tinja - Golddust's Melody (80,357 %)

3. Ireth - Trenzlalore (78,571 %)

4. Jannica - Lacy May (71,429 %)

5. Juulia - Adios Amigos (70,000 %)

6. Ireth - Viisikon Tuulenraivo (68,214 %)

7. Ida - You Win of You Die KHw (68,214 %)

8. Rita - Black Fantasy (62,500 %)

9. Ireth - Tuulenpiiskaama Vinkuheinä (61,429 %)

10. Ida - K.S Hurrikaani (59,643 %)

11. Jannica - Golden Hidalgo (58,214 %)

12. Tinja - VB Eldfågel (56,786 %)

13. Jannica - Absolutic (56,071 %)

 

 

Vaativa A - 6 osallistujaa, 3 sijoittunutta

 

1. Rita - Chili Pepper (87,143 %)

2. Luna Laakso - Royal Fantasy (80,000 %)

3. Ireth - Trenzlalore (77,143 %)

4. Tinja - Callista vd Halor (73,214 %)

5. Ida - AD Neferet ox (68,571 %)

6. Ida - Sebastos (65,357 %)

 

 

esteratsastuskilpailut 21.10 KUTSU

 

Tuloksista ilmoitetaan:

 

http://www.liljelunds.suntuubi.com/fi/vieraskirja/

vrtkeijukumpu.suntuubi.com

http://virtuaaliarkku.suntuubi.com/?cat=7/

http://rihtniemi.virtuaalitalli.fi/

http://vrtkuiskauksen.suntuubi.com/

http://grandoaks.suntuubi.com

http://www.imperium.suntuubi.com//

 

Osallistumisohjeet:

  • Kilpailut ovat villit
  • Järjestäjä ratsastuskeskus Soligt ja Sysälä ( Bella, VRL-14703 & Sisla, VRL-13099)
  • Tulokset arvotaan puolueettomalla arvontakoneella (poikkeus tarinaluokka), koululuokat Bella, esteluokat Sisla
  • Ratsastaja voi ilmoittaa kilpailuun vain itsensä ja yksi hevonen maksimissaan kerran yhteen luokkaan
  • Maksimissaan 3 hevosta / ratsastaja / luokka
  • Maksimissaan 2 luokkaa / hevonen / laji
  • Osallistuminen päättyy 19.10 klo 23.59 (huomaa tuotosluokassa eri!)

Ilmoittautumiset vieraskirjaan kaavalla laji - luokka (luokat)  - ratsastaja - ratsu (ilmoitus tuloksista?)

Palkinnot sijoittuneille 150v€ - 100 v€ - 50v€ (ei koske tarinaluokkaa) + osallistujamäärästä riippuen voidaan osa palkita vielä ruusukkein (4. ja 5.)

 

©2018 Ratsastuskeskus Soligt - suntuubi.com